Kevin J Anderson - Sports Resource

Where High School Sports is the Star

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Badminton News Badminton Poll: #3 4.10.2017

Badminton Poll: #3 4.10.2017

E-mail Print PDF

birdiePOLL #3

1 Johnson

2 Harding

3 Eden Prairie

4 Como

5 Washington

6 Central

7 Highland

8 Humboldt

9 Kennedy

10 Edina

11 Burnsville

12 Hmong

13 Southwest

14 Washburn

15 South

16 Henry

17 Prairie Seeds

18 Roosevelt

19 Edison

20 Math & Science

No records

Community of Peace, Hiawatha Collegiate, North

 

Individuals are ranked when I have enough invormation. Send all results to  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it with the information or send a photo of the results to 612-723-0534.

All information is used in seeding the state tournament in May. No information will result in poor seeds at state.

 

SINGLES

FIRST

1 Khao Nou Lor, Johnson

2 Chusang Nhasang, Kennedy

3 Chunjai Xiong, Harding

4 May Garvey, Central

5 Tu Lor Paw, Como Park

6 Ashley Nelson, Eden Prairie

7 Mia Coma, Edina

8  Lily Landis, Southwest

9 Kimbo Vang, Hmong Academy

10 Bella Kantharak, South

SECOND

1 Kasumi Vang, Johnson

2 Eh Ni Mor, Washington

3 Avery Schu, Eden Prairie

4 Taw Bee, Como Park

5 Jumy Miko, Harding

6 Sarikha Yann, Central

7 Angela Taing, Kennedy

8 Koussy Yang, Hmong Academy

9 Anna Jenewin, Southwest

10 Gaochia Moua, Henry

THIRD

1 Pa Nhia Her, Johnson

2 Esther Htoo, Harding

3 Kila Panchot, Edina

4 Sanjana Seethamraju, Eden Prairie

5 Neng Thao, Hmong Academy

6 Emily Jenewin, Southwest

7 Chy Vichheka, Kennedy

8 Nkau Xiong, Washburn

FOURTH

1 Star Thao, Johnson

2 Katie Terrance, Eden Prairie

3 Annika Tuma, Central

4 Grace Gothard, Burnsville

5 Gemma R, Southwest

6 Sheng Heng, Hmong Academy

 

DOUBLES

FIRST

1 Nou Chee Yang/Bao Nhia Thao, Johnson

2 Wamee Vang/Xiong Vang, Central

3 Yia Yang/Zoua Xiong, Como Park

4 Sydney Sabow/Ella Kile, Edina

5 Thanh Nguyen/Elena Luu, Burnsville

6 Wah Lah Paw/Jansaree Na, Washington

7 Hnubci Vang/Blong Lor, Harding

8 Mu Yei Hser/Mai Yer Vang, Hmong Academy

9 Nisa Khairunisa/Darla Dennis, South

10 Camryn/Alysa, Southwest

SECOND

1 Josapheena Thao/Nou Gee Xiong, Johnson

2 Sarah Leahy/Greta Donnelly, Burnsville

3 Angie Lor/Abby, Harding

4 Sydney Ruesink/Roshina Mahamed Rafee, Eden Prairie

5 Mai Ker Yang/Shar Too, Como Park

6 Maren Naegele/Ellie Weidner, Edina

7 Ginger/Ruby, Southwest

8 Steena Moo/Khlua Yang, Hmong Academy

THIRD

1 Jialia Vue/Lisa Vue, Johnson

2 Mariah Aye Meh/Ju Be Lee Thoo, Como Park

3 Pa Shia Vang/Nyo Nyo Sein, Washington

4 Kaoyer Lee/Kao Zong Yang, Humboldt

5 Chia Sangwang/Lisa Xiong, Central

6 Ester Paw/Ja Thao, Harding

 

KJASR Site Navigation

Girls Basketball
PREMIUM
volleyball
Badminton
Softball
Links
Main Menu
User Menu

Register



Become a Girls Basketball Premium Member and get access to Out & Abouts, The Week That Was reports, rankings, and Information not found anywhere else.

Suggestion Box