SINGLES
FIRST ROUND
Lauren Downham, Southwest 2 def Hnubci Vang, Tartan 1 21-16, 22-20
Akua Yeboah, Math & Science 1 def Nora Lundeen, Eagle Ridge 2 21-14, 21-16
Liana Whitlock, South 1 def Deishia Xiong, North St. Paul 2 13-21, 21-17, 21-14
Da Eh Paw, Humboldt 2 def Hannah Willingham, Washburn 1 21-9, 21-13
Ella H., Roosevelt 1 def Weiwei Chen, Eden Prairie 2 21-15, 21-18
Amelia Larson, Edison 1 def Nkaujzoo Khang, Henry 2 21-9, 21-8
Pazong Yang, HCPA 1 def Tilli Webster, North 2 21-6, 21-6
Serenity Soulisak, Central 2 def Trinity 2 forfeit
Rhea Yenubari, Eden Prairie 1 def Kao Nou Yang, HCPA 2 21-10, 21-10
Lilian Lee, Harding 2 def McKinley Helland, Washburn 2 21-9, 21-10
Grace Lindquist, Southwest 1 def Rhiannon Wagner, Roosevelt 2 21-12, 21-13
Lucea DeFlorin, South 2 def Asiah Bankhead, North 1 21-4, 21-6
Starla Wagner, Math & Science 2 def Natasha Ruth, Henry 1 21-5, 21-14
Sheng Xiong, North St. Paul 1 def Kalia Xiong, Tartan 2 21-18, 21-9
Ariya Her, Humboldt 1 def Natalie Dudgeon, Eagle Ridge 1 21-8, 21-10
Morgan Aufdencamp, Kennedy 2 def Angela Arroyo, Edison 2 21-6, 21-8
SECOND ROUND
Cinderella New, Washington 1 def Lauren Downham, Southwest 2 21-10, 21-3
Xee Lee, Como Park 2 def Akua Yeboah, Math & Science 21-12, 21-17
Nicharee Lee, Johnson 2 def Liana Whitlock, South 1 21-6, 21-12
Sunshine Vang, Highland Park 2 def Da Eh Paw, Humboldt 2 21-4, 21-7
Maddie Blackbourn, Burnsville 1 def Ella H., Roosevelt 1 21-5, 21-5
Besty Lundberg, Edina 1 def Amelia Larson, Edison 1 21-13, 21-18
Taylor Aufdencamp, Kennedy 1 def Pazong Yang, HCPA 1 21-16, 21-11
Kanlaya Thao, Harding 1 def Serenity Soulisak, Central 2 21-10, 21-8
Yeng Lai Thao, Johnson 1 def Rhea Yenubari, Eden Prairie 1 21-16, 21-11
Tenzin Tsephal, Edina 2 def Lilian Lee, Harding 2 21-16, 21-17
Grace Lindquist, Southwest 1 def Trinity 1 forfeit
Pa Nra Lee, Como Park 1 def Lucea DeFlorin, South 2 21-12, 21-9
Rain Htoo, Washington 2 def Starla Wagner, Math & Science 2 21-7, 21-9
Sheng Xiong, North St. Paul 1 def Zadie Heitzeg, Central 1 21-19, 21-19
Mina Nguyen, Burnsville 2 def Ariya Her, Humboldt 1 21-8, 21-9
HaNeul Jeong McDonell, Highland Park 1 def Morgan Aufdencamp, Kennedy 2 21-8, 21-15
SWEET 16
Cinderella New, Washington 1 def Xee Lee, Como Park 2 21-12, 21-11
Nicharee Lee, Johnson 2 def Sunshine Vang, Highland Park 2 21-17, 12-21, 21-15
Maddie Blackbourn, Burnsville 1 def Besty Lundberg, Edina 1 21-15, 21-18
Kanlaya Thao, Harding 1 def Taylor Aufdencamp, Kennedy 1 21-10, 21-14
Yeng Lai Thao, Johnson 1 def Tenzin Tsephal, Edina 2 21-9, 21-8
Pa Nra Lee, Como Park 1 def Grace Lindquist, Southwest 1 21-5, 21-4
Rain Htoo, Washington 2 def Sheng Xiong, North St. Paul 1 21-15, 21-14
HaNeul Jeong McDonell, Highland Park 1 def Mina Nguyen, Burnsville 2 21-8, 21-11
QUARTERFINALS
Cinderella New, Washington 1 def Nicharee Lee, Johnson 2 21-17, 21-13
Kanlaya Thao, Harding 1 def Maddie Blackbourn, Burnsville 1 13-21, 22-20, 21-15
Pa Nra Lee, Como Park 1 def Yeng Lai Thao, Johnson 1 16-21, 21-15, 21-17
HaNeul Jeong McDonell, Highland Park 1 def Rain Htoo, Washington 2 20-22, 21-13, 21-9
SEMIFINALS
Cinderella New, Washington 1 def Kanlaya Thao, Harding 1 21-18, 21-15
HaNeul Jeong McDonell, Highland Park 1 def Pa Nra Lee, Como Park 1 21-14, 21-10
THIRD PLACE
Pa Nra Lee, Como Park 1 def Kanlaya Thao, Harding 1 21-17, 21-19
CHAMPIONSHIP
HaNeul Jeong McDonell, Highland Park 1 def Cinderella New, Washington 1 21-12, 21-14
DOUBLES
FIRST ROUND
Lady New / La Ye Toe, Humboldt 2 def Ava Farrell/Ella Walters, Math & Science 2 10-21, 21-19, 22-20
Kaya Solheid/ Pa Tshia Lee, Como Park 2 def Lakshitha Potini / Sophie Moeller, Eagle Ridge 2 21-2, 21-5
Angelina Lee / Kayleen Xiong, Tartan 2 def Trinity 2 forfeit
Ella Alden Pope/ Tsheng Yang, Highland Park 2 def Sundara Walden / Elisabeth Gnakadja, North 1 21-8, 21-4
Joscelyn Vang / Isabelle Yang, North St. Paul 1 def Maire J / Ayida A., Roosevelt 2 22-24, 22-20, 21-19
Jinda Lor / Cassus Lee, HCPA 1 def Paris Garcia Mejia / Maxine Almen, Edison 1 21-10, 21-8
Candice Luu / Annabel Sahadeo, Kennedy 1 def Grace Hagedorn / Brielle Anderson, Washburn 2 21-12, 21-12
Amanda Lee / Anna McConnell, Henry 2 def Kedra Abdi / Anna Chen, South 1 21-16, 21-18
Lily Bauer / Paloma Pena, Washburn 1 def Nou Her / Pajtshia Lee, Henry 1 21-19, 13-21, 21-18
Shia Mee Lee / Christina Chang, Harding 2 def Hala Qrabe / Hala Kubari, Edison 2 21-6, 21-9
Chloe Nelson/Jelena Lee, Math & Science 1 def Sanaa Nelson / Ari Lee, North 2 21-2, 21-6
Mollie A / Sophia M., Roosevelt 1 def Jolena Young / Claire Yang, North St. Paul 2 21-13, 21-5
Lorraine Villaume/Chitra Wudali, Southwest 2 def Kashang Vang / Jennifer Her, HCPA 2 21-5, 21-9
Sani Deshmukh / Ishani Nandan, Eden Prairie 2 def Nina Nguyen / Isabel Ocholi, South 2 21-14, 21-8
Ivy Petersen / Gabby Monnet, Edina 2 def Saisha Peram / Monisha Chhabra, Eagle Ridge 1 21-5, 21-7
Figensia Alcenat / Olivia Kostecki, Kennedy 2 def Rachel Obeakemhe / Alyson Santiago, Tartan 1 21-19, 21-18
SECOND ROUND
Ashley Her/Birdy Xiong, Johnson 1 def Lady New / La Ye Toe, Humboldt 2 21-3, 21-12
Abby Abellera-Wright/Greta Wilbur, Southwest 1 def Kaya Solheid/ Pa Tshia Lee, Como Park 2 21-13, 12-21, 21-17
Leah Merid/Lisa Genis, Burnsville 2 def Angelina Lee / Kayleen Xiong, Tartan 2 21-8, 21-8
Ella Alden Pope/ Tsheng Yang, Highland Park 2 def Norah Kennedy / Ella Zawoyski, Edina 1 21-15, 21-15
Kimberly Tobar / Ana Xiong, Harding 1 def Joscelyn Vang / Isabelle Yang, North St. Paul 1 21-13, 21-11
Laurel Connett/Lucy Gerst, Eden Prairie 1 def Jinda Lor / Cassus Lee, HCPA 1 21-17, 21-9
Candice Luu / Annabel Sahadeo, Kennedy 1 def Jaela McQueen / Kyra Rocha, Central 2 21-14, 21-18
Cho Oo/Dun Htoo, Washington 1 def Amanda Lee / Anna McConnell, Henry 2 21-5 21-18
Julia Bowron / Emma Clift, Central 1 def Lily Bauer / Paloma Pena, Washburn 1 21-13, 21-6
Shia Mee Lee / Christina Chang, Harding 2 def Tree Paw / Yunee Paw, Humboldt 1 21-11, 21-8
Chor Yang/Satori Soulisak-Hoang, Highland Park 1 def Chloe Nelson/Jelena Lee, Math & Science 1 22-20, 21-14
Faith Moua/Hope Moua, Johnson 2 def Mollie A / Sophia M., Roosevelt 1 21-11, 21-16
Lashar Wah/Gay Nee Thaw, Como Park 1 def Lorraine Villaume/Chitra Wudali, Southwest 2 14-21, 21-12, 21-17
Sani Deshmukh / Ishani Nandan, Eden Prairie 2 def Ariel Fang/Paw Eh Soo, Washington 2 21-9, 24-26, 21-18
Ivy Petersen / Gabby Monnet, Edina 2 def Trinity 1 forfeit
Abby Briese/Corrina Benson, Burnsville 1 def Figensia Alcenat / Olivia Kostecki, Kennedy 2 21-4, 21-8
SWEET 16
Ashley Her/Birdy Xiong, Johnson 1 def Abby Abellera-Wright/Greta Wilbur, Southwest 1 21-15, 21-14
Leah Merid/Lisa Genis, Burnsville 2 def Ella Alden Pope/ Tsheng Yang, Highland Park 2 22-20, 21-13
Kimberly Tobar / Ana Xiong, Harding 1 def Laurel Connett/Lucy Gerst, Eden Prairie 1 21-19, 21-11
Cho Oo/Dun Htoo, Washington 1 def Candice Luu / Annabel Sahadeo, Kennedy 1 21-3, 21-6
Julia Bowron / Emma Clift, Central 1 def Shia Mee Lee / Christina Chang, Harding 2 21-15, 21-23, 21-18
Faith Moua/Hope Moua, Johnson 2 def Chor Yang/Satori Soulisak-Hoang, Highland Park 1 21-8, 22-20
Lashar Wah/Gay Nee Thaw, Como Park 1 def Sani Deshmukh / Ishani Nandan, Eden Prairie 2 19-21, 21-11, 21-16
Abby Briese/Corrina Benson, Burnsville 1 def Ivy Petersen / Gabby Monnet, Edina 2 21-11, 21-15
QUARTERFINALS
Ashley Her/Birdy Xiong, Johnson 1 def Leah Merid/Lisa Genis, Burnsville 2 21-11, 21-10
Kimberly Tobar / Ana Xiong, Harding 1 def Cho Oo/Dun Htoo, Washington 1 16-21, 21-16, 21-15
Julia Bowron / Emma Clift, Central 1 def Faith Moua/Hope Moua, Johnson 2 21-12, 21-11
Abby Briese/Corrina Benson, Burnsville 1 def Lashar Wah/Gay Nee Thaw, Como Park 1 21-8, 21-10
SEMIFINALS
Ashley Her/Birdy Xiong, Johnson 1 def Kimberly Tobar / Ana Xiong, Harding 1 21-14, 24-22
Julia Bowron / Emma Clift, Central 1 def Abby Briese/Corrina Benson, Burnsville 1 11-21, 21-18, 22-20
THIRD PLACE
Abby Briese/Corrina Benson, Burnsville 1 def Kimberly Tobar / Ana Xiong, Harding 1 21-17, 21-17
CHAMPIONSHIP
Julia Bowron / Emma Clift, Central 1 def Ashley Her/Birdy Xiong, Johnson 1 24-22, 21-19