POLL #4
1 Johnson
2 Washington
3 Harding
4 Eden Prairie
5 Como
6 Central
7 Highland
8 Humboldt
9 Kennedy
10 Edina
11 Burnsville
12 Hmong
13 Southwest
14 Washburn
15 Henry
16 South
17 Prairie Seeds
18 Edison
19 Roosevelt
20 Math & Science
21 Hiawatha Collegiate
22 North
No records
Community of Peace
Individuals are ranked when I have enough invormation. Send all results to kja8067@gmail com with the information or send a photo of the results to 612-723-0534.
All information is used in seeding the state tournament in May. No information will result in poor seeds at state.
SINGLES
FIRST
1 Khao Nou Lor, Johnson
2 Chusang Nhasang, Kennedy
3 May Garvey, Central
4 Tu Lor Paw, ComoPark
5 Chunjai Xiong, Harding
6 Ashley Nelson, Eden Prairie
7 Mia Coma, Edina
8 Lily Landis, Southwest
9 Kimbo Vang, HmongAcademy
10 Bella Kantharak, South
SECOND
1 Kasumi Vang, Johnson
2 Avery Schu, Eden Prairie
3 Eh Ni Mor, Washington
4 Taw Bee, ComoPark
5 Jumy Miko, Harding
6 Sarikha Yann, Central
7 Angela Taing, Kennedy
8 Koussy Yang, HmongAcademy
9 Emily Jenewin, Southwest
10 Gaochia Moua, Henry
THIRD
1 Pa Nhia Her, Johnson
2 Be Be Say, Washington
3 Esther Htoo, Harding
4 Anna Jenewin, Southwest
5 Kila Panchot, Edina
6 Sanjana Seethamraju, Eden Prairie
7 Neng Thao, HmongAcademy
8 Chy Vichheka, Kennedy
9 Nkau Xiong, Washburn
FOURTH
1 Star Thao, Johnson
2 Victoria Ajayi, Washington
3 Katie Terrance, Eden Prairie
4 Annika Tuma, Central
5 Grace Gothard, Burnsville
6 Gemma R, Southwest
7 Sheng Heng, HmongAcademy
DOUBLES
FIRST
1 Wamee Vang/Xiong Vang, Central
2 Nou Chee Yang/Bao Nhia Thao, Johnson
3 Yia Yang/Zoua Xiong, ComoPark
4 Sydney Sabow/Ella Kile, Edina
5 Wah Lah Paw/Enna Say, Washington
6 Thanh Nguyen/Elena Luu, Burnsville
7 Hnubci Vang/Blong Lor, Harding
8 Mu Yei Hser/Mai Yer Vang, HmongAcademy
9 Nisa Khairunisa/Darla Dennis, South
10 Camryn/Alysa, Southwest
SECOND
1 Josapheena Thao/Nou Gee Xiong, Johnson
2 Sarah Leahy/Greta Donnelly, Burnsville
3 Angie Lor/Abby, Harding
4 Sydney Ruesink/Roshina Mahamed Rafee, Eden Prairie
5 Mariah Aye Meh/Ju Be Lee Thoo, ComoPark
6 Maren Naegele/Ellie Weidner, Edina
7 Ginger/Ruby, Southwest
8 Steena Moo/Khlua Yang, HmongAcademy
THIRD
1 Jialia Vue/Lisa Vue, Johnson
2 Pa Shia Vang/Nyo Nyo Sein, Washington
3 Kaoyer Lee/Kao Zong Yang, Humboldt
4 Chia Sangwang/Lisa Xiong, Central
5 Ester Paw/Ja Thao, Harding
6 Mai Ker Yang/Shar Too, Como Park