2022-23 GBB Milestones: Minnesota

If you have a milestone to add  email kja8067@gmail.com

POINTS

2000-5

2023-3

Taryn Hamling, Grand Rapids vs. Hibbing 1.10.2023
Olivia Harazin, Lake Crystal-Wellcome Memorial vs. Cleveland 2.2.2023
Avery Koenen, Montevideo vs. Minnewaska 1.31.2023

2024-1
Jordan Zubich, Moutain Iron-Buhl vs. Crosby-Ironton 12.30.2022

2025-1
Addison Mack, Minnehaha Academy vs. Apple Valley 1.10.2023

1000-74

2023-47

NuNu Agara, Hopkins vs. Owatonna 12.30.2022
Abby Berge, Belgrade-Brooten-Elrosa vs. Atwater-Cosmos-Grove City 1.13.2023
Molly Bills, La Crescent/Hokah vs. St. Charles  1.6.2023
Ayla Brown, Becker vs. Monticello on 1.31.2023
Gabrielle Casavan, Red Lake Falls vs. Goodridge-Grygla-Gatzke 1.24.2023
Emily Christenson, East Ridge v Eden Prairie 12.3.2022
Juliana Ewald, Pillager v Aitkin 11.29.2022
Ivy Fasching, Howard Lake-Waverly-Winsted vs. New London-Spicer 1.13.2023
Paige Ford, Randolph vs. United Christian 12.5.2022
Kate Friese, Schaeffer Academy vs. LeRoy-Ostrander 1.27.2023
Clara Glad, Rogers vs. Centennial 12.13.2022
Hannah Hanson, Rochester Mayo vs. Northfield 1.17.2023
Kinsley Hanson, Badger-Greenbush-Middle River vs. Underwood  12.29.2022
Shantell Harden, St. Louis Park vs. St. Paul Como Park 12.17.2022
Karly Holm, Two Harbors vs. North Woods 12.9.2022
Josie Iverson, Fertile-Beltrami vs. Clearbrook-Gonvick 1.24.2023
Audrey Jakway, Mounds Park Academy vs. Hope Academy 1.19.2023
Whitney Jansen, Eden Valley-Watkins vs. Minnewaska Area 1.9.2023
Drew Johnston, Roseville Area vs. Mounds View 1.11.2023
Kaitlan Jones, Heritage Christian Academy vs. PACT Charter 1.17.2023
Teresa Kiewiet, Mankato West vs. Owatonna 1.17.2023
Hannah Kinsey, North Woods vs. Nashwauk-Keewatin 1.19.2023
Kennedy Klick, Maple Grove vs. Elk River 12.15.2022
Jenna Kluxdal, Jordan vs. St. Peter 1.12.2023
Lauren Knudson, Orono vs. Chanhassen 1.17.2023
Sophie Lahti, Pine City vs. Hinckley-Finlayson 12.19.2022
Camryn Lee, Lac qui Parle Valley vs. Dawson-Boyd 12.8.2022
Allison Marine, Barnum vs. Cherry 12.12.2022
Tori Miller, Goodhue vs. Blooming Prairie 1.12.2023
Jordan Munson, Tracy-Milroy-Balaton vs. Renville County West 1.17.2023
Dani Nuest, Becker vs. North Branch 1.17.2023
Samantha Paulsen, Zimmerman vs. Sauk Rapids-Rice 1.19.2023
Ava Privet, Caledonia vs. Dover-Eyota 1.16.2023
Avery Rich, New London-Spicer vs. Glencoe-Silver Lake 1.24.2023
Kaci Ruen, Lanesboro vs. Mabel-Canton 1.25.2023
Mari Ryberg, BOLD vs. Cedar Mountain 1.12.2023
Alexa Snesrud, Cloquet vs. Duluth East 12.6.2022
Taylor Sodeman, St. James vs. Minnesota Valley Lutheran 12.28.2022
Hannah Stark, Yellow Medicine East vs. Tracy-Milroy-Balaton 2.2.2023
Anna Steer, Hawley vs. Park Rapids 1.28.2023
Peyton Stevermer, Mankato East vs. Albert Lea 1.12.2023
Haylie Strum, Stewartville vs. Alexandria 12.3.2022
Avery Templin, Sartell-St. Stephen vs. Buffalo 1.10.2023
Elizabeth Wagner, Luverne vs. Redwood Valley 12.19.2022
Zoey Washington, St. Croix Lutheran vs. New Life Academy 1.17.2023
Tori Weaver, Park Rapids Area vs. Hawley 1.28.2023
Maren Westin, Becker vs. North Branch 1.17.2023

2024-22

Natalie Beaver, Hayfield vs. Medford 12.9.2022
Taylor Clarey, Rochester Century vs. Lakeville South 2.4.2023
Elisabeth Gadient, Goodhue vs. Pine Island 1.31.2023
Ava Holman, Champlin Park vs. DeLaSalle 1.28.2023
Rhyan Holmgren, St. Peter vs. Hutchinson 12.1.2022
Karly Jusczak, Pine City vs. St. Francis 1.30.2023
Sascha Korpela, Cromwell-Wright vs. Moose Lake-Willow River 1.23.2023
Grace LaTourell, Ely vs. Carlton 12.28.2022
Faith Lilly, Warroad vs. Kittson County Central 1.19.2023
Jessika Lofstrom, Grand Rapids vs. Duluth East 1.23.2023
Elizabeth Lukken, Underwood vs. Parkers Prairie 12.16.2022
Kelsi Martini, Pequot Lakes vs. Staples-Motley 1.24.2023
Brea Mertz, Sleepy Eye v Buffalo Lake-Hector-Stewart 12.1.2022
Finley Ohnstad, Lakeville South vs. Rochester Century 2.9.2023
Nora Pederson, Mounds Park Academy vs. North Lakes Academy 1.23.2023
Svea Snickers, South Ridge vs. Greenway 12.12.2022
Brooklyn Sturm, Springfield vs. Cedar Mountain 1.24.2023
Willow Thiel, Perham vs. Hawley 1.13.2023
Jaida Walker, Minneapolis Roosevelt vs. Richfield 1.12.2023
Kylie Waytashek, Royalton vs. Paynesville on 1.16.2023
Halle Winjum, Crookston vs. East Grand Forks 12.19.2022
Olivia Wren, Minneapolis Roosevelt vs. Richfield 1.12.2023

2025-5

Gabby Fineday, Cass Lake-Bena vs. Mahnomen/Waubun 12.22.2022
Regan Juenemann, Duluth Marshall vs. Hibbing 12.6.2022
Ella Kuhlman, North Branch vs. Big Lake 1.12.2023
Mylea Monahan, Glencoe-Silver Lake vs. New London-Spicer 1.24.2023
Aubrey Morrison, Walker-Hackensack-Akeley vs. Clearbrook-Gonvick 1.19.2023

REBOUNDS

1000-6

2023-5

Ashlynne Guenther, Duluth East vs. Hermantown 1.3.2023
Avery Koenen, Montevideo vs. Morris Area/Chokio-Alberta 1.20.2023
Savannah McGowan, Robbinsdale Armstrong
Ella Pritchard, Academy of Holy Angels vs. Robbinsdale Cooper 1.17.2023
Brylie Schultz, Wheaton/Herman-Norcross vs. Underwood 12.9.2022

2024-1

Tresa Baumgard, Chisholm vs. North Woods 11.29.2022

COACHING

WINS

500-2
Greg Powell, Bigfork vs. Nashwauk-Keewatin 1.9.2023
Bruce Woitas, Sleepy Eye St. Mary’s vs. Sleepy Eye 1.26.2023

200-1

Kris Hamling, Grand Rapids vs. Duluth East on 1.23.2023

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.